bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Освіта та навчання

Історія освіти Бориспільщини

Першими навчальними закладами в Борисполі були три парафіяльні школи, що функціонували ще в ХVІІІ ст.

У 1763 році в класі піїтики і риторики навчався син посполитого с. Старого Вороньківської сотні Яків Скоропадський.

У 1842 році у Борисполі відкрито початкове народне училище для державних селян. Один вчитель для всіх учнів викладав читання, письмо, арифметику. Обов’язковим предметом був Закон Божий. Училище не могло задовольнити запити всіх бажаючих. У ньому навчалися тільки хлопці, селяни не могли присвячувати навчанню чотири роки, оскільки треба було думати про матеріальний достаток.

Павло Платонович Чубинський вважав за потрібне відкрити жіночу школу, дбав про заснування безплатного закладу для дітей бідних бориспільчан, він порушив питання про підготовку вчителів, які крім навчання могли б займатися польовими роботами і ремеслом. Для навчання таких викладачів училищ потрібно створити інститут, який був би ближче до села, ніж для міста, щоб вчителі не відривалися від того соціального середовища, з якого вони вийшли. Проте за царизму цим задумам не вдалося здійснитися.

Певний вплив на культурне життя Борисполя мала громадська бібліотека – читальня, відкрита при волосному правлінні в 1895 році.

На початку ХХ ст. в містечку сталися деякі зрушення в організації освіти: функціонували початкове земське училище, дві церковно парафіяльні школи, почали працювати чотири приватні училища з п’ятьма вчителями і 177 учнями.

У жовтні 1904 року відкрили чотирирічну господарську земську школу в якій навчалося 30 дітей.

Міське чотирикласне початкове змішане училище відкрите в 1909 році, через чотири роки перетворено у вище початкове. За даними 1910 року відсоток письменності населення Борисполя зріс до 35, у тому числі серед чоловіків - 51%, серед жінок - 19%.

Перші освітні заклади відкривалися і в селах. Школи були відкриті за рішенням сільських товариств за сприянням голови Бориспільської волості Максима Щигля.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 1

Наявні навчальні заклади не задовольняли потреби освітньої галузі, тому в 1936 році за сприянням міської влади з участю колгоспів імені Шевченка, Кірова, ”Перемоги”, та “Серп і молот” було збудовано середню школу № 1. У нове приміщення спочатку перевели старші класи з інших шкіл, потім початкові класи, що розмішувались переважно у приватних будинках Розенфельда, заможного селянина Вовка та інших мешканці, котрих було виселено в північні краї.

Перший випуск учнів 10-го класу відбувся в 1937 році серед випускників 1940-1941 рр. був Ю.М.Головатий – майбутній Герой Радянського Союзу. Його ім’я в 1965 році присвоєно школі.

У роки тимчасової окупації Борисполя німецько-фашистськими загарбниками на базі школи було організовано першу українську гімназію. Частину приміщення зайняв німецький комендант Револя зі своєю прислугою та охороною.

У вересні 1943 відступаючи, фашисти перетворили місто у руїни та згарища. Від школи залишилися тільки стіни першого поверху .Навчальний рік розпочався в пристосованих колгоспних приміщеннях і в хатах.

Не вистачало підручників, зошитів, шкільного приладдя. Писати доводилося на клаптиках газет, листівок, побутового паперу, соком бузини і столового буряка. Незважаючи на труднощі, освітяни виконували Закон про загальне навчання – всеобуч. Учні й учителі створювали бригади, які у канікулярний і позаурочний час вирощували шовкопрядів пололи городні культури, збирали колоски, випускали газети – полівки, учителі виступали з проблемами школи на сторінках газети “Колективіст”.

Педагогічний колектив на чолі з І.Ф.Лукашенком започаткував славні традиції, які з роками зміцнювались: при школі було створено співочий і музичний, літературний і танцювальний гуртки. Юні спортсмени неодноразово виборювали призові місця на міській та обласній спартакіаді школярів.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3

У 60-х роках почалося будівництво Київської ГЄС. Великі території потрапляли під затоплення дніпровськими водами. Так у Борисполі виросло нове селище із переселенців Дубичанське, для жителів якого і для корінних бориспільчан було збудовано нову середню школу № 3. Перший директор закладу З.І.Чередниченко подбав про її озеленення. Навколо школи було висаджено багато видів дерев, кущів.

З 1972 по 1978 рр. у школі впроваджено виробниче навчання з автосправи. Учні мали змогу одержати права водія разом з атестатом про середню освіту. За 36 років існування школи із її стін випущено 3219 учнів, з них 171 учень нагороджений золотими і срібними медалями. У стінах школи працювали відомі в області педагогіки зокрема М.І.Верещага – учитель географії, нагороджена орденом Трудового Червоного Прапору, медаллю ім. А.С.Макаренка. Під її керівництвом був збудований перший у міста метеомайданчик, зелений клас. С.В.Кравчук – учитель музики, працювала за програмою поглибленого вивчення музики З.З.Жовчика, схваленої Міністерством освіти України. В школі було декілька хорів та ансамблів. Вона започаткувала вивчення духовної музики.

Багато випускників школи сьогодні вчені, вчителі, лікарі, пілоти, просто талановиті люди.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 4

У місті її називають новою, бо свої двері вона розчинила 1 вересня 1989 р. До цього дня пройшла складний шлях замовлення та виготовлення проекту, забезпечення фінансування і будівництва. Школу справді можна назвати народною будовою, оскільки в її зведенні брали участь і будівельні організації, і вчителі, і батьки, й учні. А ще її називають школою Черницького, бо саме він завершував будівництво школи, формував учительський колектив, і очолив його.


Завдяки зусиллям, організаторським здібностям та особистісним якостям директора, школа була здана в експлуатацію в установлені строки і з 1 вересня 1989 р. розпочала впевнену ходу до свого сходження. За 3,5 роки роботи Олександр Володимирович домігся того, що за матеріально-технічною оснащеністю школа стала однією з найкращих не тільки в місті, а й в області.

Дбаючи про здоров’я учнів, Олександр Володимирович за підтримки міського відділу освіти виклопотав для школи статус школа-навчально-оздоровчий комплекс. Під програму оздоровлення дітей, які зазнали від аварії на ЧАЕС, була додатково виділена земля і розширена територія школи для будівництва стадіону, обладнано тренажерні та спортивні зали, введено посаду лікаря-педіатра, створено умови для повноцінного харчування дітей.

Щорічно учні школи, що перебували на диспансерному обліку, відпочивали на березі Чорного моря в піонерському таборі пансіонату “Магадан”. Для забезпечення дітей екологічно чистою сільськогосподарською продукцією школа збудувала теплиці, мала власну землю (5 га), трактор, три автобуси, МАЗ, КРАЗ.

З метою підвищення рівня самоосвіти педагогічних кадрів при школі працював експрес-університет, де читали лекції відомі вчені інститутів України .Кожному вчителю за рахунок спонсорських коштів виписували фахові журнали, шкільна бібліотека постійно поповнювалася новинками літератури.

8 вересня 1992 року О.В.Черницький трагічно загинув. Його наступником стала О.М.Череватенко, яка довго вагалася: приймати пропозицію чи ні.

Директорство не обіцяло бути спокійним ще й з огляду на дві глобальні перспективи розвитку школи:
- відкриття на базі навчально-оздоровчого комплексу № 4 ліцею;
- добудова дитячого профілакторію, басейну і майстерень.

До грудня 1992 р. всі питання було розв’язано, в м. Борисполі під дахом НОК – школи № 4 народився навчальний заклад нового типу - фізико-математичний ліцей, філіал Київського політехнічного інституту. Він проіснував до вересня 1997 р. і мав славні досягнення: 100% достроковий вступ в КПІ і перемоги на предметних олімпіадах усіх рівнів.

Другий напрям розвитку школи, який полягав у будівництві шкільного профілакторію, басейну, майстерень, не вдалося реалізувати за браком коштів.

Так, мало часу минуло з дня відкриття школи, а скільки змін відбулося…

Школа одержала, самостійність у визнанні власної концепції, у доборі та змінах навчального плану, форм планування, внутрішкільного контролю й керування, працювали над реалізацією програми “Науково-практична переорієнтація методичної роботи в школі”. Вона єдина в Борисполі відокремилася фінансово від системи міськВО. А головне – помітно змінилося ставлення вчителя до справи.

У 1992 р. у школі навчалося 1511 учнів, колектив становив 100 вчителів, початкова ланка налічувала 640 учнів, 35 класоводів і 6 вихователів ГПД. 23 класи навчалися в 16 класних кімнатах, були обладнанні кабінети хореографії, художньої праці, музики, спортивні зали. Перші роки були часом “виживання” в умовах новобудови з масою проблем. Така робота в “нестандартних умовах” виявила організаторські здібності вчителів, уміння працювати з батьками, разом створювати затишок.

Постало питання: як створити колектив однодумців, здатних до спільної праці та пошуку. У 1990-1991 рр. школа розпочала експериментальну роботу з реалізації цільової та навчально-методичної програми “Інтенсифікація навчальної діяльності учнів шляхом реалізації диференційованих програм з української мови та літератури, математики та історії в 5-х класах .”

Мета роботи: на основі залучення до навчальної діяльності всіх учнів класу домогтися їх розвитку в такому темпі, як це дано дитині природою

Для цього було запроваджено диференційоване навчання учнів 5-х класів (126 дітей) за рівнями їх навчальних можливостей.

У ході експерименту вчителі проводили контрольні зрізи, облікували результати успішності учнів, робили порівняльні аналізи.

Друга програма називалася “Науково-практична переорієнтація методичної роботи в сш № 4.”

Під час її реалізації вчителі:
1. Підвищували психодіагностичну майстерність. Для цього опрацювали спеціальну літературу, дібрали й удосконалили тести для перевірки здібностей учнів, їх пам’яті, уваги і уяви. Провели семінар й практичні заняття з науковцями Це дало можливість більш глибше вивчити психологічні особливості кожної дитини і класного колективу, спрямовувати роботу для здійснення диференційованого підходу та індивідуальної роботи з учнями.
2. Використовуючи як форму контролю не контрольні роботи, а контрольні зрізи, вчителі мали змогу глибше проаналізувати знання, уміння і навички кожного учня з окремих тем і програм для даного класу загалом, і на основі цього організувати систематичні повторення, раціонально перерозподілити час на вивчення окремих тем програм.

З листопада 1991 р. молодша школа розпочала роботу із старшим науковим співробітником НДІ педагогіки України кандидатом педнаук Л.О.Ворзацькою над оновленням змісту сучасного уроку української мови і мовлення.

Основним завданням учасники експерименту було оновлення змісту сучасного уроку української мови, створення нових підручників.

Підручники проходили апробацію в Житомирській, Львівській, Полтавській, Кіровоградській, Волинській областях України. Результати апробації обнадійливі: формувалося вміння вільно спілкуватися, мова була образнішою, емоційнішою, літературною.

У школі працює багато майстрів педагогічної справи.

Так лауреатами і переможцями конкурсів “Учитель року” були: – Білоконь Н.М., учитель початкових класів, Дика Н.М., учитель початкових класів, Нікітко Т.В., учитель хімії, Нагаєва Л.М., учитель географії, Гук Л.М., учитель початкових класів, Клименко Н.І. учитель фізкультури.

Лауреати конкурсу “Класний керівник року”: Гусарова Л.М., Нестеренко Л.І., Шалбанова Л.К.

У 1997 р. загальноосвітній школі № 4 м. Борисполя було присвоєно звання “Кращий заклад Київщини”.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 5

Заснована 1953 року. Першим директором був І.А.Потьомкін. Школа розташовувалася на території військового містечка в невеличкому двоповерховому будинку .Навчальних приміщень було мало, тому доводилося вчитися у кілька змін, сидіти у трьох за однією партою. Через багато років, виступаючи на лінійці з нагоди 30-річчя школи І.А.Потьомкін скаже, як важко доводилося повоєнний час і дорослим, і дітям. Але вже тоді школа була однією з кращих у районі. В 1960 році міська рада вирішила спорудити нове приміщення школи. За активної участі Міністерства оборони в 1961 році вона була збудована. На території школи є курган Слави. За декілька метрів від місця, де знаходиться курган, у 1943 р. Фашисти розстріляли 250 бориспільців і військо полонених. Звалили їх тіла в одну яму й обливши бензином підпалили.

На пам’ять про цих людей учні школи в 1976 р. Звели курган Слави. Земля була насипана з того місця, де німці розстріляли полонених. Вона привезена з полів битв під Волгоградом і Брестом, Севастополем і Києвом, принесена з могил Героїв Радянського Союзу льотчика Бабкіна, зв’язківців Карташова, танкіста Худайбергенова, похованих на Бориспільщині.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 6

До революції 1917 року територія, на якій тепер розташована школа, належала заможнім селянам Кулькову, Яцюті і Гайовенку. У будинках, що колись були їх власністю, розмістили правління колгоспу і дитячий садок. До війни на території майбутньої школи № 6 стояв пам’ятник Т.Г.Шевченку, але гітлерівці його зруйнували. Із звільненням Борисполя, розпочалася відбудова. Поновилося навчання. Приміщення школи № 1 не могло вмістити всіх дітей. Тоді-то правління колгоспу віддало в користування школи будинки заможних селян Гайовенко і Кулькова. 11 Січня 1950 р. За наказом обласного управління освіти шкільні приміщення по вулиці Вокзальній дістали назву “Семирічна школа № 6”

Першим директором новоствореного закладу був О.Є.Прядко. У 1950-1951 рр. навчалося близько 500 учнів і кількість дітей щороку збільшувалася. Старе приміщення школи вже не вміщувало учнів у свої кабінети, і в кінці 50-х років були виділені кошти на будівництво нової двоповерхової школи за новим типовим проектом з фізичним і хімічними лабораторіями, із спортивною залою, з великими кабінетами, актовою залою. У 1960 році нова школа прийняла в свої стіни гомінливе плем’я учнів. На сьогодні їх понад 1,5 тис.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8

З’явилася Альма-матір науки загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 восени 1976 року. Очолювала в той час колектив М.І.Шумак. Поряд з нею засівали ниву освітянську шановані нині ветерани праці Т.Д.Андреєва та інші.

Розпочали шкільні будні - семінари, перевірки, соцзмагання. І в цьому заклад не останній. Прапор соцзмагання майже щороку завойовувався, а нижче третього місця в рейтингу школа не опускалась. Поступово зміцнювалась матеріальна база, половина кабінетів була зразковою в місті. Щороку медалісти на вузівських екзаменах ні разу не “провалювались”. мережа класів зростала. Школа працює у дві зміни. З 1984 р. колектив учителів очолює В.М.Ніжинський Залучає молоді педкадри, запроваджує інноваційні методи управління, демократичного підходу до вирішення проблем шкільного життя. Учні школи беруть участь у міських, обласних і навіть Всеукраїнських предметних олімпіадах посідаючи призові місця. Серед конкурсантів акції “Вчитель року” у різний час були вчителі школи .Завдяки співдружності школи із службами аеропорту “Бориспіль”, більша частина випускників здобувають освіту у Київському Міжнародному Університеті цивільної авіації, поповнюючи ряди спеціалістів авіапідприємства як інженерного, так і льотного складу. Школа пишається своїми випускниками: М.Жеронкіна - журналіст газети “Голос України”, В.Швидун - науковий співробітник ЦУП м. Москва, С.Міщенко - прокурор Київської області, О.Луценко - суддя Подільського району м. Києва, І.Криворучко - суддя Бориспільського району і багатьма іншими.

Ліцей ”Дизайн-освіта” ім. Павла Чубинського

Здійснилася мрія П.П.Чубинського про відкриття у м. Борисполі закладу для обдарованих дітей.

Навчальний заклад нового типу – ліцей заявив про себе далеко за межами Київської області. Мета діяльності ліцею - задоволення потреб здібної учнівської молоді в здобутті загальної середньої освіти понад державний мінімум, закладання нею основ науково-практичної допрофесійної підготовки.

Зареєстровано ліцей “Дизайн-освіта” 6 січня 1998 року рішенням виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Директором призначено Л.А.Власенко, вчителя - методиста хімії.

Ліцей реорганізували з філії Технічного ліцею Науково-технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, який мав тільки фізико-математичний профіль. На сьогодні ліцеїсти поглиблюють свої знання на філологічному, біолого-хімічному, економічному та фізико-математичному факультетах.

Педагогічне кредо кожного вчителя “Освіта – ключ до успіху наших дітей”. Кожен педагог усвідомлює, що головне його завдання – дати знання з основ наук, навчити учнів здобувати інформацію, систематизувати її та використовувати, забезпечити допрофесійну підготовку, виховати особистість.

Ліцею “Дизайн-освіта” у 2000 році Постановою Кабінету Міністрів України присвоєно ім’я українського вченого, етнографа, громадського діяча П.Чубинського. Ліцеїсти вивчають і збирають матеріали про життя і діяльність славетного земляка, творця Державного Гімну України, його літературну та наукову спадщину.

Традиційними в ліцеї є заходи на честь вшанування пам’яті П.Чубинського. У 2001 р. відбулася науково-практична конференція “П.Чубинський – видатний етнограф, географ, краєзнавець, громадський діяч” за участю редактора журналу “Історія в школах України” К.І.Крилач: краєзнавця, диктора міського радіомовлення А.С.Зиля, члена Національної Спілки письменників України Д.С.Чередниченка, доктора філологічних наук, академіка, професора Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка А.Г.Погрібного, родичів П.Чубинського. Ліцеїсти створюють музей П.Чубинського. Серед його експонатів – перший мультимедійний альбом в Україні про життя і творчість земляка – авторська науково-дослідницька робота з інформатики випускника 2001 року Ю.Цілика, яка посіла І місце на Всеукраїнському конкурсі.

Ліцей живе своїми традиціями. Щороку ліцейна родина поповнюється новими учнями. Посвята в ліцеїсти – це шоу-програма талантів, яку із задоволенням дивляться батьки, учні, вчителі.

У квітні свято – День науки, де підбивають підсумки наукової діяльності учнів, вручають грамоти, дипломи, звучить Гімн ліцею, створений випускницею С.Дідух.

Науково-методична служба ліцею спрямована на підвищення професійної майстерності кожного вчителя, засвоєння найновіших досягнень психолого-педагогічної науки, перспективного педагогічного досвіду.

Педагогічний колектив ліцею має свої напрацювання, творчі здобутки; авторські програми, методичні посібники, навчальні посібники . У ліцеї започатковано “Енциклопедію успіхів”, куди вносять імена випускників, які здобули перемогу на обласному і Всеукраїнському рівнях предметних олімпіад та конкурсів-захистів.

Про ліцей дізналися й за кордоном, адже Л.А.Власенко як переможець програми федерального уряду США “Партнери в освіті” для директорів загальноосвітніх шкіл з проблеми “Управління школами та громадська освіта” була у складі української делегації в США. Освітній заклад активно працює над впровадженням громадянської освіти в навчально-виховний процес, зініціював участь учнів у всеукраїнських громадянських акціях.

Ліцей “Дизайн-освіта” ім. П.Чубинського – національний за формою і суттю, мовою викладання, кількістю гуманітарних предметів. Кожен ліцеїст має змогу опанувати три мови незалежно від профілю навчання. Формування національної свідомості і загальнолюдських цінностей в учнів здійснюється через запровадження культурологічного підходу в навчально-виховній роботі.

У м. Борисполі поряд із загальноосвітніми функціонують 11 дошкільних навчальних закладів.

У 1948 р. в центрі Борисполя у невеличкій хатинці – теремку відкрили дитячий садок – перший у місті. А в 1976 р. розбудувався новий великий дитячий заклад № 1.

З тих пір усі бабусі – вихованки цього садочка, які водили сюди своїх діточок, ведуть онучат. Ведуть – бо знають, тут завжди раді дітям, на яких чекають просторі групові кімнати, музична та спортивна зали і прекрасний колектив.

Очолювали його А.І.Тогобицька та Г.К.Аврамчук. Нині завідує садочком Г.Д.Пружинська. Педагогічний колектив велику увагу приділяє економічному вихованню дітлахів .Вихователі і методисти зібрали багатий практичний матеріал, розробили програму і тематику занять.

У листопаді 1962 р. в затишному куточку міста, де була військова на частина, відкрили дошкільний заклад № 2.

Його відвідували всього 20 діток. Першою завідуючою була З.Д.Самолова. Відрізняє садок від інших те, що він розташований у чотирьох невеличких будиночках, з просторою верандою та розкішним садом навколо. Специфіка розташування садка – на території військового містечка, дає змогу краще ознайомитись з повсякденням української армії, що допомагає в патріотичному вихованні дітлахів.

У квітні 1970 р. у центрі міста з’явився дитячий садок “Сонечко”. Збудував його трест “Бориспільсільбуд”, і понад 20 років дитячий заклад знаходився в його підпорядкуванні.

Очолювала цей казковий палац Н.С.Четверик. Другий рік колектив садка працює над розвитком пізнавальних здібностей, розумової активності та логічного мислення дітей, використовуючи розвів альні ігри Нікітіних. У цьому році на базі садка створено педагогічну майстерню “Впровадження в практику роботи з дітьми розливальних ігор Нікітіних.” Ідея всебічного розвитку дитини знайшла втілення в створенні системи гурткової роботи – з дітьми працюють професіонали : хореографи, перекладачі англійської мови, дизайнери, флористи .Багато вихованців садка стали відомими людьми – Р.Шумейко – головний редактор газети “Вісті”, І.Шатило – солістка Національного театру опери і балету ім. Т.Шевченка.

37 років гостинно розчиняє двері для своїх вихованців дитячий дошкільний заклад № 3. Його очолювала О.О.Бурдальова. Понад 8 років садок є школою педагогічного досвіду з родинного виховання. Скільки цікавих батьківських зборів, вікторин, розваг було проведено з дітьми та їх батьками на теми “З талантом народжуються”, ”Контрольна для дорослих”, ”Педагогічний детектив” та ін. У дошкільному закладі працюють досвідчені педагоги – музиканти, психологи, логопеди, організатор фізичного виховання. Вихованці опановують не тільки дисципліни передбачені програмою : вони навчаються у гуртках англійської мови, хореографічному, драматичному.

У всіх конкурсах і змаганнях вихованці дитячого закладу № 3 посідають призові місця.

Педагогічний колектив дошкільного закладу “Теремок” творчо підійшов до розв’язання питань формування естетичних інтересів у дітей, взявши за основу досвід В.О.Сухомлинського.

Вихователі організовують навчально-виховну роботу так, щоб на заняттях і в повсякденному житті використовувати досвід спілкування дітей з природою, прагнуть щоб джерелом радості, повноти почуттів і переживань для кожної дитини було спілкування з товаришами, взаємний обмін духовними цінностями. Діти із задоволенням відвідують гурток “Драматизація казки”. Завідуюча садком Л.В.Панкова вважає, що головне в роботі вихователя – бажання працювати і творити.

Дошкільний заклад “Журавонька“ розташований біля мальовничого ставка, який має назву “Княжицький”. Звели його будівельники БМУ – 53. Майже чотири роки тому на базі садочка відкрито групу для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Тепер функціонує дві групи ДЦП – шкільна і дошкільна.

Садочок є базовим з проблем валеології. Діти засвоюють доступні методи профілактики захворювань: загартування, аутотренінг, фітотерапія, елементи точкового масажу.

Майже 30 років тому засвітив віконечко та відкрив гостинно двері маляткам дитячий заклад “Світлячок” .Господарі в цьому закладі - діти. А дружній творчий колектив допомагає їм зростати здоровими, мудрими, інтелектуально і фізично розвиненими. Перших діток зустрічала разом з колективом завідуюча Р.А.Каширіна. Її естафету прийняла А.В.Солдатенкова, девізом якої були слова К.Ушинського – “Якщо вихователь залишається глухим, німим до законних вимог часу, то сам позбавить свою школу життєвої сили”.

У закладі відкрито перші і єдині в місті кабінети образотворчого мистецтва та комп’ютерної грамоти. З дітьми працює логопед, надає професійну допомогу батькам і дітям психолог. Садок є базовим з розвитку фізичної культури.

У 1978 р. система дошкільної освіти міста поповнилася ще одним закладом - “ Росинка”. Виховна робота в садку спрямована на розвиток здібностей особистості. Для обдарований дітей у “Росинці” створено гуртки: для закоханих у бальний танок – танцювальний, для здібних до іноземної мови - англійської мови, маленькі мрійники, що марять сценою, випробують себе у гуртку драматизації, а ті, в кого є цікаві задуми, можуть у гуртку з ліплення і кераміки втілити їх у власних витворах мистецтва. Невибагливі матеріали : целофан, старі газети, жатий папір, магнітна плівка із старого магнітофону – усе стає у нагоді дітям, які зайняті у дуже цікавому і творчому театрі під назвою “Капелюшок”.

У дошкільному закладі “Росинка” створено експериментальний педагогічний майданчик з художньої праці за темою “Розробка інтегрованого змісту художньої освіти засобами музично-ігрової драматизації і художньої праці – гри”.

Творча група майданчика опрацювала систему занять з різних розділів програми в поєднанні з художньою працею.

Якщо є сьогодні оазис для дітей, то це школа – дитячий садок І ступеня “Веселка”, де кожна дитина проживає в атмосфері інтелекту, добробуту, затишку, любові.

Для дітей обладнано просторі групові і класні кімнати, спортивні та музичні зали, кабінети логопеда і психолога, тифлопедагога, лікаря –офтальмолога. Малят навчають з урахуванням їх здібностей та особливостей, що допомагає дітям набувати основи знань з математики, української мови, ознайомленню з навколишнім середовищем, музики, образотворчого мистецтва.

“Веселці” – 20 років. Постійний пошук, прагнення досягти найкращих результатів згуртували колектив, спрямували на розв’язання основного завдання - формування творчої особистості. Фізкультурні заняття, свята і розваги дуже подобаються дошкільнятам, насамперед тому, що вони об’єднають їх спільними переживанням, дарують відчуття перемоги. Очолює школу – дитячий садок І ступеня “Веселка” Л.Є.Панченко, яка взяла естафету з рук першої завідуючої О.М.Бондаренко. 27 педагогів сумлінно готують дітей до навчання в школі, закладають основи знань.

В жовтні 1980 р. збудували дитячий садок “Колосочок”. Так назвали його вихователі, які працювали в старому приміщені, тому що новий садок виріс, мов колосочок із зернятка, посадженого навесні, до жовтневих свят. З перших днів роботи садочка його працівники докладали багато зусиль, щоб батьки могли бути впевненими: про здоров’я, виховання і навчання їхніх дітей дбають, як слід.

Адміністрація радгоспу “Бориспільський” постійно турбуються про дітей: поставляє високоякісні продукти харчування, дбає про поліпшення житлових умов вихователів і нянь, охорону їх здоров’я, дозвілля. Працівники “Колосочка”, у свою чергу, завжди допомагали радгоспу. Ходили на поля збирати врожай, пікірували в теплицях ранні овочі, збирали врожай малини, яблук, слив. Традиції і здобутки в педагогічній справі збагачує молоде покоління вихователів, для яких створено спеціальний клуб “Надія”. Він був дуже популярним у місті. Організовував різні конкурси, свята, ювілеї, диспути.

“Берегиня” - особливий заклад у системі освіти Борисполя. Це дитячий будинок для дітей – сиріт. Двадцять шість діток знайшли тут свою родину.

У 1999 р., коли за рішенням Бориспільської міської ради було відкрито дитячий державний будинок, ”немовлятами” по-домашньому затишного приміщення були всього два хлопчика. Діти, які залишилися сиротами за живих батьків. І хтозна, як би склалася їхня життєва стежина, коли б не цей заклад, котрий очолила мудра жінка, любляча мати – Т.В.Пивовар.

Вечірню школу створено у 1995 р. Спочатку розташовувалася в приміщеннях шкіл № 1,7,8. Останні три роки 9-11-ті класи навчаються в приміщенні школи № 1, 12-й клас в приміщенні школи № 8. Навчається 140 учнів в 17 класах. Працюють 14 учителів, соціальний педагог, психолог. Очолює навчальний заклад О.М.Савченко. Досвідчений заступник директора школи з навчально-виховної роботи О.М.Вовк з перших днів роботи “школи для дорослих” створив своєрідну атмосферу в спілкуванні з дорослими учнями, що ґрунтується на вимогливості і розумінні сучасних проблем життя і допомагає здобути освіту тим, хто свого часу з певних причин не зміг цього зробити.

Вища освіта в місті представлена Бориспільським державним інститутом муніципального менеджменту. Форма навчання очна та заочна. Кількість студентів – 300 чол.

Навчальний процес в інституті забезпечують доктори наук та кандидати наук, крім того, для підготовки майбутніх спеціалістів залучаються високопрофесійні науково-педагогічні кадри з провідних вищих навчальних закладів України та фахових науково-дослідних інститутів.

Підготовка з фахових дисциплін здійснюється на базі комплексного наукового підходу, з урахуванням індивідуальних особливостей студентів та специфіки предмету, застосовується проблемне та ситуаційне навчання. Навчальна програма передбачає вільний вибір певних спецкурсів самими студентами.

Знання та вміння набуті в БДІММ дають можливість випускникам правлаштуватись в регіональних структурах міністерств різних сфер діяльності. Виступати в якості експерта або розробника регіональних програм та проектів. Займатись науковою та освітянською діяльністю в галузі економіки та менеджменту.Новини
01.10.2018
prof. ThDr. Александер Цап CSc о первом переводе Библии на греческий
Немного скажите оСептуагинте. Очень важно, чтобы люди понимали, откуда появился перевод именно с арамейского языка, собственно с ханаанской группы, откуда потом появился иврит. Как появилась Септуагинта? «Септуагинта - это самый древний перевод с староеврейского на старогреческий. Это язык, который имел согласные и не имел гласных>>>
18.10.2016
У пункті пропуску Бориспіль упереджено вивіз 8 рідкісних соколоподібних птахів до ОАЕ
Працівники Київської митниці ДФС у співпраці з прикордонниками Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» попередили незаконне вивезення за межі України рідкісних птахів>>>
18.10.2016
Олег Соскин: Кличко обманщик. Киевляне сидят без тепла
На улице Олеся Гончара Шевченковского района до сих пор не включили отопление. Часть домов замерзает. Кличко только и умеет ломать ларьки и рестораны, а квартиры обогреть не может.>>>
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa