bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Бориспіль : «Гнідинська школа виховує патріотів»
23.01.2013

Ніна Кудько 6 років на посаді директора Гнідинської загальноосвітньої школи. Вчитель-методист, відмінник освіти, 33 роки на педагогічній ниві. Окрім того, депутат Бориспільської районної ради двох скликань. Керівник поділилася з «Вістями» поглядами на сучасне виховання дітей, формування національної свідомості.
На ганку школи вітає гасло: «Добридень, шкільна моя дружна сім’я, добридень тобі, Україно моя!» Про це говорять плакати, стенди, вишивки, символіка, розміщені у коридорі і кожному кабінеті.

— Ніно Григорівно, Гнідинська школа, яка носить ім’я відомого діяча та мецената української діаспори в Канаді Петра Яцика, славиться патріотичним вихованням. Як вдається сьогоднішнім дітям прищепити патріотичні почуття?

— Скільки пам’ятаю, патріотичне виховання у Гнідинській школі завжди було пріоритетним. Ми відроджуємо українські традиції у рідному селі, до цієї роботи залучаємо батьків, односельців. Співпрацюємо з Інститутом історії НАН України, Інститутом етнографії АН України, Українським центром народної культури «Музей Івана Гончара». У 80-х роках минулого століття у нашій школі було запроваджено народознавство. Педколектив, очільником якого протягом 14 років був заслужений учитель України Василь Галатенко, прийшов до висновку, що тільки глибинні народознавчі корені, народна педагогіка, традиції сімейного виховання можуть стати основою формування справжнього громадянина-патріота України. Результатом роботи стала створена у 1996 році адаптована виховна система.

Ми працюємо усі разом: вчителі, учні і батьки. До речі, батьки є активними учасниками всіх шкільних заходів. Першокласників разом з батьками запрошуємо скуштувати традиційної «бабусиної каші». Випускники разом з батьком і матір’ю йдуть отримувати атестат. Адже важливу роль відіграє саме родинне виховання. Традиційно у школі проводиться «обряд постригу» для юнаків на Великих козацьких забавах, «обряд закликання долі» для дівчат на святі Андрія. Організовуємо краєзнавчу та пошукову роботу; разом з дітьми вивчаємо історію села і школи, гнідинські звичаї та обряди.

У нас працюють різноманітні гуртки і студії, діє п’ять шкільних музеїв: етнографічний «Берегиня» (завідуюча Любов Ярошенко), музей Пам’яті (керівник Любов Прядко), музейна кімната Петра Яцика (завідуюча Ганна Буркацька), музей історії школи та музей Павла Чубинського. Близько 15 років працює шкільний театр «Велес» (художній керівник Г. Буркацька), який неодноразово виборював призові місця на районному огляді. Створено психолого-діагностичний центр «Контакт», на базі якого проходять обласні семінари (керівник, арт-терапевт Тетяна Кудько). Успішно працює учнівське об’єднання «Віче». Організовуємо зустрічі з відомими людьми, мандруємо історичними місцями України. У коридорі висить карта, на якій відмічено, куди їздили школярі. Активними організаторами екскурсій є Любов Прядко, вчителька історії, Вікторія Мазуренко, вчителька географії, Любов Ярошенко, вчителька Київщинознавства. Цікаву виховну роботу проводить вчитель початкових класів Ольга Маринченко, вчитель української мови та літератури Віра Беник. Сьогодні кожен учитель Гнідинської школи — носій національної ідеї, творець культури.

Намагаємося зацікавити шкільною роботою учнів, заохочуємо до успішного навчання. Кращі учні отримують щомісячну стипендію імені Івана Кравченка — випускника школи 1937 року, Героя Радянського Союзу та три щорічні стипендії імені Петра Яцика.

— У вашій школі є традиція — одягати вишиванки на свята. Чи підтримують її батьки?

— Так, уся школа одягає вишиванки на 1 вересня, Свято останнього дзвоника, українські вечорниці, «Козацькі забави», у Шевченківські дні, а також тоді, коли шкільною родиною пишемо всеукраїнський радіодиктант. У минулому навчальному році ми започаткували фестиваль вишиванок.

Звичайно, ніхто нікого не примушує. Проте, у нас у Гнідині мешкають азербайджанці, які із задоволенням носять вишиванки. Півтора року навчалася у нашій школі дівчинка з Китаю, яка завжди на свято одягала вишиванку, достатньо володіла українською мовою, навіть брала участь у конкурсі з української мови імені Петра Яцика. Є родина з Білорусі. Ми живемо в українському селі, яке має багаті народні традиції, прадавню історію, культуру. Нам є чим пишатися. У моїй особистій колекції 5 вишиванок, з них — дві бабусині. Я зберігаю коралове намисто, яке мій прадід подарував мамі…

— Чому Ви обрали саме професію вчителя?

— Я ніколи й не мріяла про інший вибір. Мені подобається моя робота. Я живу школою всупереч усім негараздам, які сьогодні є у нашій державі, і в освіті зокрема. Хочеться згадати своїх педагогів: Марію Панасівну Птушкіну, вчителя української мови та літератури, Антоніну Назарівну Яременко, мою першу вчительку, Галину Степанівну Борисенко, директорку школи, Раїсу Олексіївну Майстренко, вчительку російської мови, яка й сьогодні дає слушні поради. Особливу подяку хочеться висловити директору школи, який завжди підтримає, допоможе, Василю Івановичу Галатенку і колишньому завідуючому відділом освіти Бориспільського району Михайлу Яковичу Корніяці.

— Чи є у школі молоді педагоги, яким Ви передаєте свій досвід?

— Так, тільки у цьому навчальному році до нас прийшли три випускники нашої школи 2007 року, які навчалися в одному класі: Альона Бондаренко, вчителька англійської мови, Олександр Давидов, учитель фізвиховання, та Тарас Кудько, вчитель праці, мій молодший син. Старший син також педагог, вчитель інформатики, але через низьку заробітну плату працює у школі за сумісництвом.

— Бути директором — справа нелегка. Чи важко це для жінки?

— Життєвий парадокс: дівчата у нас у школі відмінниці, а керують державою, більшістю установ і закладів чоловіки… Директорська робота дуже цікава. Кожного дня щось нове… Я працюю з тими людьми, які мене підтримують, поділяють мої погляди. Колектив у нас дружний і творчий. Скільки пам’ятаю, так було завжди у Гнідинській школі: є ідея, а навколо неї всі об’єднуються і працюють. Допомагають батьки, сільська громада, зокрема сільський голова Олександр Йосипович Лазаренко. За матеріальної підтримки колишніх учнів, небайдужих мешканців села ми придбали посуд для шкільної їдальні, відремонтували туалети, проводимо ремонти кімнат для вчителів школи. У приміщенні нашої школи мешкає 4 педагоги. Випускники отримують заробітну плату більшу, ніж директор школи, от і висловлюють бажання допомогти. Гнідинська школа, яку я закінчила у 1975 році, для мене рідна, і я маю за честь тут працювати.

За матеріалами  i-visti.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa