bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Бориспіль : Чи будуємо державу сьогодні?
28.01.2013

Кожна держава покликана вирішувати свої зовнішні та внутрішні проблеми: політичні, економічні, екологічні, соціальні, гуманітарні. У жодній з перерахованих галузей успіхів в України немає. Проблеми лише накопичуються і перетворюються на виклики, а далі на загрози. Загрози існуванню самої національної держави та титульної нації, яка й дала назву цій державі. 

Багато з проблем схожі на задавнені, хронічні хвороби. Їх можна назвати постколоніальними, бо вони є наслідком 300-літнього панування Московської імперії та 70-літнього — Совєцької. Проте небезпека в тому, що територіально «обрізана» Росія продовжує розглядати Україну як сферу своїх інтересів. Вважає наші землі своєю територією, на яку вона має законне історичне право. Московські «яструби» звикли користуватися краденим як своїм. А крали вони, переважно, у нас. Історію, назву країни, людські та природні ресурси… І зараз Московія продовжує вміло маскувати свою колоніальну сутність і годувати світ байками про «єдіную історію», «єдіний народ» та «ісконно русскіє зємлі», до переліку яких потрапляють, у першу чергу, українські терени. «Підіграє» московському імперіалізму і Західна Європа. Американська дослідниця колоніалізму Е.Томсон зазначає: «Захисний націоналізм є засобом опору від зазіхань ворожих сил на ідентичність, але його часто тлумачать як ксенофобію». Саме так поводяться європейці. Створивши та зміцнивши свої держави на національній основі, вони тепер бояться націоналізму інших. Досить згадати стурбованість західних політиків тим, що до українського парламенту пройшла радикальна партія «Свобода».
 
Або підтримку політиками, в основному німецькими, будівництва газопроводів Північний та Південний потік в обхід України, які зроблять непотрібною нашу стратегічно важливу газову магістраль і виб’ють з рук українських дипломатів важливий козир у намаганні зберегти крихти незалежності. «Що не вистачає Україні?» — запитали в японців, які вивчали наше державотворення. «Націоналізму», — відповіли вони. Дійсно, найбільша загроза для України — самі українці. Адже з кожним новим поколінням народ змінюється. Ви впевнені, що українців так, як і колись, хвилюють Шевченко, Франко чи Леся Українка?
 
А чи багато наших сучасників знають і люблять українські пісні, народні й сучасні? Та й самою калиновою мовою в побуті послуговується все менше українців, особливо в містах. А історія? Ми й досі не написали українського підручника з історії, продовжуємо, з незначними змінами, послуговуватись колишніми. Вчимо, як німець скаже. Або московит. «А мова й історія — то ж єдине ціле, один кровообіг» (Олесь Гончар). А наші герої? Хто з нинішніх правлячих політиків публічно закликає брати приклад з Байди Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Максима Кривоноса, Івана Виговського, Івана Мазепи, Пилипа Орлика? Чи з сучасних Євгена Коновальця, Миколи Міхновського, Романа Шухевича, Степана Бандери, Василя Стуса, Олекси Гірника, Василя Макуха (двоє останніх здійснили акт публічного самоспалення, протестуючи проти русифікації та зневажання української мови)? 

Несть числа нашим героям, проте українські (українські?) керманичі воліють про них не згадувати, так як і про Трипілля, Оріяну, Київську Русь, Запорізьку Січ… Зате не бракує антиукраїнських (і антиконституційних!) заяв, дискредитації національних почуттів, звинувачень патріотів у ксенофобії, колабораціонізмі та фашизмі! Прихильники «істарічєскай справєдлівасті» безсоромно переконують посполитих, що вислів «Україна для українців» потрібно читати як «Україна лише для українців», нацьковуючи національні меншини на титульну націю, конфесії, які керуються з-за кордону, на вірян-патріотів. А натомість роблять усе, щоб фактично читалося як «Україна не для українців».
 
Мова йде про порушення прав людини, бо не може українець як одиниця нації володіти всією повнотою конституційних і повсякденних прав тому, що таких прав не має нація. Що таке Верховна Рада? Бізнес-клуб за інтересами, лобістський центр, місце торгівлі депутатською совістю, суверенітетом держави чи все-таки орган народовладдя? Що таке Україна? Олігархічний, кримінальний режим, який приватизував не тільки майно, корисні копалини, а й саму країну чи все-таки національна, соціальна, правова, демократична держава українців зі своїми землями, історією, мовою та духовністю? І куди ми рухаємося? Яку державу будуємо? І чи будуємо взагалі?

За матеріалами i-visti.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa