bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Бориспіль : Про загрозу прориву дамби
28.02.2013

З таненням снігів актуалізувалися проблеми, пов’язані з Бортницькою станцією аерації, яка потребує негайної реконструкції. Що говорять прогнози гідрометеорологів? Про це та інше у розмові із завідувачем сектором з питань надзвичайних ситуацій Бориспільської РДА Володимиром Петренком.

— Основний підйом води у Дніпрі буде десь у середині квітня, коли почнуть танути сніги в Росії і Білорусі, ті основні джерела, які живлять Дніпро. Гідрометеорологи не передбачають у цьому році паводків, рівень води у Дніпрі буде у режимі середньомісячної норми.

— Чи існує небезпека прориву на мулових полях поблизу Гнідина і Ревного?

— Мулові поля розміщені на території Гнідинської (№1) і Ревненської (№2) сільських рад. Окрім того, біля Гнідина є ще законсервовані мулові поля №3, які з часів Чорнобильської аварії не використовуються. Зараз на мулових полях №2 накопичено близько 10 млн куб. метрів сірих осадів. Ці поля були запроектовані на 3 млн кубів, тобто цей рівень перевищено більше, ніж у 3 рази. Причина в нарощуванні обмежувальних дамб, які постійно піднімають, тому обсяги збільшуються. Коли проектували очисні споруди Бортницької станції аерації і весь комплекс каналізаційних систем, передбачалося, що висушений сірий осад, який знаходиться на майданчиках, будуть вивозити на поля у якості добрив. Умовно очищена вода використовувалась бортницькою зрошувальною системою. Але у другій половині 80-х років минулого століття після чергового дослідження ґрунтів, де використовувалися ці добрива, було виявлено великий вміст важких металів та інших дуже шкідливих речовин. Тому використання води та сірого осаду з мулових полів для сільськогосподарських потреб було заборонено. Саме тоді відбулася реконструкція Бортницької станції аерації, і воду почали скидати не в канал, а через насосну станцію через перший шлюз безпосередньо у Дніпро.

— Шкідливі речовини потрапляють у Дніпро?

— У Дніпро потрапляють умовно очищені води. Незабаром у Бориспільському районі ми будемо проводити розширене засідання обласної і районної комісій з питань техногенної і екологічної безпеки. Треба негайно вирішувати цю проблему, оскільки 20 років ведуться порожні розмови, але нічого не робиться.

На луках Гнідинської сільської ради, починаючи від села Вишеньки до Гнідина, зроблений штучний дренажний канал, який збирає усі ґрунтові води бортницької захисної зони. Цей канал під’єднаний до Бортницької насосної станції. У Дніпрі рівень води вищий за захисну зону приблизно на 2 метри. Тож штучне пониження ґрунтових вод відбувається за рахунок того, що Бортницька насосна станція викачує воду із дренажного каналу у Дніпро. Тому загрози підтоплення немає.

— Чи є небезпека підтоплення Лівобережжя?

— Уже декілька разів проводилося підсипання дамб, які утримують сірий осад поблизу сіл Ревне і Гнідин. І поки земля ще повністю не розмерзлася, то дамби ці утримують добре і ніякої загрози немає. Але все залежатиме від погодних умов. Якщо сніг танутиме поступово, то проблем не буде. А сильний дощ і плюсова температура призведуть до накопичення надлишкової води… Насосна станція у Бортничах досить потужна, сьогодні насоси задіяні лише відсотків на 30. Тож тут проблеми немає. Проблема у тому, що відбувається накопичення сірого осаду. Чим більше ми насипаємо там дамб, тим більша загроза виникнення аварії, наслідки якої навіть важко уявити.

— Яка ж висота дамби?

— Мулові карти — це майданчики розміром 100Х100 метрів, які мають штучне обвалування, так звані дамби. За технологією передбачалася висота дамби до півтора метра, але сьогодні ці дамби піднімаються на 5-6 метрів. Аби дамбу насипати, глину намочують і машинами трамбують. Зверху укладаються бетонні плити для укріплення. Робота проводиться велика, але небезпека з кожним роком все одно зростає. Найбільша загроза нависла над селом Ревне, яке знаходиться значно нижче від рівня мулових карт.

— Зараз трохи ущухли скандали навколо будівництва очисних споруд у Борисполі і скидання умовно очищених вод міської каналізації на землі сіл району. Що відомо Вам з цього приводу?

— Очисні споруди у Борисполі треба негайно будувати! Але і досі не з’ясовано, куди ж скидатимуть очищені води. Було декілька пропозицій. Одна з них — на землі Переяславщини, але люди проти. Друга пропозиція — скидати у болото у межах Головурівської і Вороньківської сільських рад. Принципово питання не вирішене. Передбачають, що за сучасною технологією очищена вода шкоди довкіллю не завдасть.

— Але ж учені, природоохоронці, працівники лісгоспу доводять, що надмірна кількість води призведе до загибелі тисяч гектарів лісу, адже він просто вимокне.

— Саме тому перед будівництвом очисних споруд варто було б провести громадські слухання, залучити науковців до вирішення цієї важливої екологічної проблеми, яка стосується як Борисполя, так і сіл району. У Чубинському, Олександрівці, Щасливому побудували великі будинки, і каналізаційні стоки виливаються прямо на поля поблизу Малої Олександрівки. Того болота не видно, оскільки воно обгороджене посадкою.

А сьогодні нависла проблема скидання каналізаційних стоків… Коли давали проект на погодження на будівництво очисних споруд на території Глибоцької сільської ради, то до нього підключався проект скидання стоків зі Щасливого, Гори і Чубинського, оскільки там іде дуже потужна забудова, а очищувати і скидати стоки нікуди. Сьогодні це питання пригальмувалося. Але мене дивує, яким чином давали погодження на будівництво багатоповерхівок і торгівельних закладів, коли відомо, що потужності по очищенню вод практично немає? Не можна було будувати великих будинків попередньо не зробивши комунікації!

За матеріалами i-visti.com.ua

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa