bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Бориспіль : Рада: союз комуністів з рухівцями, регіонали — «утримуються», БГЦ — на ревізії!
28.02.2013

Резонансне будівництво у парковій зоні Борисполя додало жару чотиригодинним дебатам у сесійній залі. До блокування трибуни й зірвання засідання протестуючою стороною, як у ВР, не дійшло, хоча передумови були. Дискутували емоційно: владі закидали корупцію, депутатам — продажність, забудовнику — причетність до офшору. У підсумку: розійшлися мирно, з рахунком «нічия». Далі буде…

Часом «Х» мало стати для Борисполя засідання місцевих парламентарів 26 лютого, оскільки добіг кінця місячний термін, відведений мером для достеменного вивчення ситуації щодо конфліктного будівництва багатофункціонального громадського центру (БГЦ), що веде ТОВ «Біопром». На попередній сесії місцеві обранці були одностайними у низці претензій до забудовника. З перших хвилин нинішнього засідання стало зрозумілим, що конфлікт інтересів і бачень спірного будмайданчика розставив місцевих парламентарів по різні сторони барикад, додалася політична палітра. 

Чітко окреслилася опозиція. На бік протесту стали «Фронт змін», комуністи, рухівці, свободівці та ударівці. Регіонали від початку обрали тактику байдуже-відсторонену. Навіть за неполітичну пропозицію Юрія Адамовського, голови фракції ПП «Фронт змін» перенести розгляд питання «Про будівництво БГЦ» із останнього, 74 -го у списку, на перше, біло-сині спочатку «утримувалися», потім здалися. Забракували пропозицію від «фронту» щодо винесення на обговорення питання скасування незаконного рішення про зміну функціонального призначення забудови, за яке депутати проголосували у січні 2012 року, тим самим ошукавши себе самих. Адамовський зачитав прізвища 27 депутатів, що є більшістю в раді, які перед сесією підтримали неполітичний лист-звернення до міського голови. Цікаво, що окремі з тих обранців-регіоналів, вже встигли поміняти думку на протилежну, у залі вони «утримувалися». 

У документі одне з прохань — розірвання договору оренди з ТОВ «Біопром». Сформувалося протистояння. Опозиціонери та активісти від громади з трибуни гаряче засуджували будівництво БГЦ, називали його незаконним, вимагали на тому місці звести Будинок культури. Регіонали відбулися на те скупими репліками із зали, представники від влади звітували про будівництво непереконливо, мер Анатолій Федорчук довго тримав паузу, даючи висловитися усім бажаючим. Не вдалося переконати зал у перевагах потреби БГЦ Василю Радіонову, гендиректору ТОВ «Біопрому». До того ж, група його громадської підтримки значно програвала у кількісному і якісному складі тій, що говорила від опозиції. По-материнськи закликала зберегти парк Людмила Бистра. Оперував фактами про незаконність будівництва активіст Олександр Благов.

Серед депутів, які проти БГЦ, лідирував Ярослав Годунок. Борець за правду у вишиванці й червоній бейсболці з написом «Удар» аргументовано докопувався до суті конфлікту, опираючись на документи, наполягав на передачі майбутньої зали у власність громади, вимагав проекту паркувальних місць біля БГЦ та закликав до виступів головного архітектора міста Станіслава Хміля й заступника міського голови з питань будівництва Максима Піскора. Каверзних питань до опонентів у Годунка не бракувало, як і провокаційних закидів на кшталт корупції в архітектурі та причетності забудовника до кіпрської офшорної зони. Третина питань, поставлених Годунком, лишилися без відповіді, а його голосні заяви без доказів. Лозунги «Ганьба!» та «Радіонов, до побачення, з Борисполя!» додали дійству колориту. На початку сесії саме він погрожував блокуванням трибуни та зірванням обговорення. Але до кардинальних заходів не дійшло. Позиція Годунка була близькою народу.

Початком шляху до консенсусу став виступ нардепа Сергія Міщенка, який спрогнозував два шляхи розвитку конфліктної ситуації: мирний полягав у домовленості, а до військового фіналу вів, на його думку, сформований депутатський «розкол». Міщенко засудив регіональне «утримання» й закликав біло-синіх до активності. Мовляв, навіть у Верховній Раді не поважають тих, хто не має чіткої позиції. Його почули.

Кульмінаційною точкою стала пропозиція Володимира Бистрого тимчасово призупинити будівництво БГЦ, створити депутатську комісію для вивчення проектів забудови. «Треба знати, що там буде і кому належатиме. Щоб зберегти громаді довіру до мерії та депутатського корпусу, потрібно у цій залі через тиждень чи два дати відповіді на всі питання», — наголосив Бистрий. Раціональне зерно виступу оцінив мер Анатолій Федорчук. У результаті депутати майже одноголосно підтримали пропозицію про призупинення будівництва БГЦ і створення депутатської комісії для довивчення усіх аспектів спорудження.

Анатолій Федорчук від себе додав, що місту Будинок культури у класичному розумінні самотужки не побудувати й не утримати. Для прикладу навів збиткові сьогодні площі кінотеатру «Європа». На його думку, альтернатива — у поєднанні комерційних і мистецьких площ у новій споруді. Наголосив, що він не претендує на беззаперечну істинність, визнав, що допускається помилок, як і всі люди, але далекий від корупції, не має особистих бізнесових інтересів у БГЦ і завжди керується інтересами міста і громади. Обговорення рейтингового питання завершилося тимчасовим перемир’ям. Більше ніж чотири години обговорення теми показали вміння учасників вести дискусію, обійшлося без жорстких переходів на особистості та неконтрольованих емоцій. Сесія не перетворилася на базар.

На кістках

— Я не знаю, чи оформлені офіційно поховання біля Меморіалу Cлави і чи оформлено офіційно санітарну зону того поховання. Згідно з генеральним планом міста, у нас немає обмежень у цій зоні для будівництва.

Виступаючий не додав, що згідно з тим же таки Генпланом, ділянка колишнього будинку культури призначена для будівництва виключно культурного центру й про торгівлю чи розваги там не йдеться. Людей же обурював цинізм забудовників, які біля братських могил зводять американську харчевню.

Кіпрський офшор

На питання Ярослава Годунка, хто є засновником ТОВ «Біопром», керівник забудовника Василь Радіонов відповів: «Засновником? Я не пам’ятаю. Я представляю його інтереси». Зал розсміявся. Депутат оприлюднив інформацію, згідно з якою, засновником ТОВ «Біопром» є офшорна компанія з Кіпру «Трі-Глав сервіс лімітед». Проект того, що там будується і який депутати просили нарешті показати на цій сесії, пан Радіонов так і не представив. Так само як не дав чіткої відповіді стосовно залу-трансформера у БГЦ.

Про «екопарковку»

— Дозвіл на оренду землі підприємству ТОВ «Біопром» надавався рішенням сесії у 2008 році. У тому рішенні звучало, що земля виділяється в оренду «Під будівництво культурно-мистецького та розважального комплексу». У 2010 році виконкомом були видані містобудівні умови та обмеження, де назва будівлі вже звучала по іншому: «Під будівництво культурно-мистецького та торгово-розважального комплексу». Коли депутати розглядали рішення про зміну назви закладу на нинішню, забудовник обіцяв проблему парковки вирішити за рахунок дворівневого паркінгу, який розміщуватиметься під землею і на першому поверсі будівлі. У нинішньому проекті, який уже пройшов державну експертизу, паркінг розташований вздовж вулиці Київський Шлях від кінотеатру і до повороту на вулицю 1 Травня. Автомобілі стоятимуть на нинішній зеленій зоні під каштанами. Тільки її чомусь назвали екопарковкою. Важко уявити, що це таке насправді.

Рухівці проти

24 лютого, відбулася конференція Народного руху України нашого міста. Рухівці висловили занепокоєння стосовно питання, яке сьогодні масштабно обговорюється у Борисполі: будівництво будинку культури чи торгівельно-розважального центру. Хто давав згоду на будівництво, яке проводиться сьогодні у міському парку? Чому не були проведені громадські слухання з цього приводу?

Організація НРУ висловила категоричний протест проти приватної забудови у центрі міста. Учасники конференції одноголосно виступили за зведення Будинку культури, який би належав до комунальної власності Борисполя, де б працювали творчі гуртки і студії для дітей та молоді.

Почув кожного

— Я усе роблю для того, щоб місто стало кращим, щоб мені не соромно було дивитися людям у вічі завтра. І через роки я б зміг з гордістю показував своїм онукам те добре, що зробив сьогодні. Як і кожна людина роблю помилки, але заявляю, що особистої бізнесової зацікавленості ні я, ні члени моєї родини не маємо. Міськвиконком далекий від корупції, цей конфлікт для одних причина для полеміки, для інших, можливо, старт передвиборчої кампанії на посаду мера у 2015 році.

Мер підтримав ідею Володимира Бистрого щодо призупинення будівництва БГЦ для довивчення ситуації створеною депутатською комісією.

Рішуче

— І якщо сьогодні хтось сподівається, що ми отут випустимо пар, покричимо, а вони роблять те, що хочуть, то вони трошки помилилися. Людей, які сьогодні в сесійній залі, спеціально ніхто не запрошував. Але вони прийшли, і ми бачимо, що ця проблема болить, перш за все, тим простим людям, які кожен день платять зарплату працівникам виконавчого комітету. А саме чиновники у нинішній ситуації не захистили громаду. Бо рішення депутатів втілюють у відповідні документи працівники виконкому. А дозвільні документи, отримані забудовником, і зробили можливим нинішнє протистояння.

Опозицією було прийнято рішення ініціювати збір підписів по кожному депутатському округу з наказом виборців. І немає сумнівів, що більше 50% виборців на кожному окрузі підпишуться за те, щоб призупинити будівництво, доки не буде з’ясовано усі обставини. У нас дуже багато фактів кричущих порушень щодо будівництва.

Позиція молодих

Молода киянка, підтримуючи БГЦ, «розписалася» за усю творчу молодь Борисполя

Сергій КРУЧИНІН

Альона Корнєєва представляла інтереси забудовника від імені «Молодіжного парламенту» й близьких до нього організацій. У неї вистачило нахабності з трибуни заявити: «Я представляю творческую молодежь Борисполя, то есть всю молодежь, которая горит творчеством». Необхідно нагадати цим людям, що ніхто не давав їм права так говорити. Я, як молода людина, не обирав жодних «молодіжних парламентерів», нікого з них не делегував представляти свої інтереси й взагалі не дуже розумію, чим ця організація зараз займається. В моєму розумінні здоровий спосіб життя, за який ратує «МП», ніяк не поєднується з ресторанами швидкого харчування, автомобільними стоянками й нищенням зелених насаджень. Молоді жінки повинні вболівати за чисте довкілля, за парк, в якому можна гуляти з дитиною, за здорову їжу. Не в усіх молодих, та й не лише молодих людей, є можливість витрачати гроші на відпочинок у кафе й магазинах одягу. Хто думає про них? А їх більшість.

Ніякої архітектурної цінності те, що показав у ЗМІ забудовник, не має. Абсолютно точно назвав цей архітектурний стиль депутат міської ради Ярослав Годунок — «сарай».

Компроміс

До складу комісії, яка шукатиме компромісне вирішення проблеми, окрім представників міськвиконкому, які відповідають за ці питання, увійшли:

Микола Корнійчук, депутат обласної ради

Дмитро Гопанчук, представник депутата Міщенка

Валерій Кузьменко, голова громадської ради

Депутати

Володимир Бистрий

Валерій Ксьонзенко

Юрій Адамовський

Олександр Денисов

Борис Шапіро

Ярослав Годунок

Анатолій Пасічний

Сергій Кручинін, представник громадськості

За матеріалами  i-visti.com.ua

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa