Пам’ятний знак встановили на території Бориспільського райвідділу поліції.
26 квітня 1986 року о 1-23 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Потужність була настільки великою, що зруйновала стальну і свинцеву обшивку реактора, і підняла в повітря понад 60 тон радіоактивних елементів. Частково захищені лише респіраторами ліквідатори катастрофи до останнього боролися з вогнем. Серед тих мужніх людей були і бориспільці, які одні із перших виїхали на допомогу.
Після аварії на Чорнобильській АЕС з потерпілих районів евакуювали 116 тисяч мешканців. Ще 230 тисяч були переселені із зараженої зони. Проте повномасштабна евакуація почалася лише наступного дня після вибуху.
Українці розуміють, що ця катастрофа ще довго буде нагадувати про себе, оскільки від тієї радіації люди страждають донині.
Завдяки мужності ліквідаторів пожежа не розповсюдилась на інші енергоблоки, а викиди радіації у перші години були суттєво зменшені. Із 600тис ліквідаторів, 10% померло і 165 тис стали інвалідами За свою відвагу та самопожертву ветерани органів внутрішніх справ, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС були нагороджені знаком народної пошани: орденом «Чорнобильський хрест».
Телеканал Бориспіль
|