bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Школа — це його захоплення
27.12.2011

Останнім часом так склалося, що в освіті працюють переважно жінки. Чому? Часто побутує думка, що виховання дітей — не чоловіча справа. Але ж серед педагогів зі світовим ім’ям переважають саме чоловіки: Песталоцці, Ушинський, Сухомлинський, Шаталов. Та й серед фундаторів педагогіки самі чоловіки: Сократ, Платон, Демокрит, Аристотель, Квінтиліан... Очевидно, причина в іншому.

У Мирненській школі, що на Бориспільщині, учителів чоловіків разом з директором лише четверо. Один з них — Юрій Миколайович Забродін, учитель історії і географії, працює по сумісництву, маючи основну роботу на Старинській птахофабриці. Робота у школі, як він любить повторювати, — хобі, захоплення.

«Юрій Миколайович серйозно ставиться до своєї роботи. Завжди досконало готується до уроків. Уміє зацікавити учнів. Одним словом — молодець,» — говорить директор навчального закладу Тарас Ростиславович Похиль. Чому ж цей здібний молодий учитель змушений мати основну роботу не у школі, а на птахофабриці?

— У школі я любив предмети гуманітарного напрямку, — розповідає Юрій Забродін. — Постійно брав участь у предметних олімпіадах з географії. Окрім того, один із учителів колись сказав на уроці таку фразу: «Ви от послухайте, як він цікаво розповідає. Як справжній учитель.» Ці слова запали у душу і стали підсвідомим поштовхом до вибору майбутньої професії. Мені подобається працювати з дітьми, особливо з тими, які хочуть отримати знання.

— А як сталося, що Ви працюєте на сільськогосподарському підприємстві?

— Під час навчання в університеті імені Михайла Драгоманова я працював у київській школі, отримував невелику зарплату, та мені, студентові, вистачало. Але коли мені запропонували після закінчення навчання у 2005 році роботу у сільській школі Баришівського району на ставку 320 гривень, — було просто смішно. Та ще й справа йшла до одруження. Тож на таку зарплату утримувати сім’ю просто нереально. Я відмовився працювати у школі, знайшов роботу продавця-консультанта у супермаркеті, де, перебуваючи на стажуванні, отримував 900 грн… Згодом директор Старинської птахофабрики Олександр Миколайович Зубчук запропонував творчу роботу у «Нашій рябі»: випуск газети на підприємстві і організаційні обов’язки. Я погодився. А в 2008 році директор школи запросив мене викладати географію. Рідній школі відмовити я вже не зміг. Працюю на півставки, за що отримую аж 600 гривень, адже ставка молодого спеціаліста складає 1200 на місяць. Боляче за таке «піклування» держави про вчителя, про школу, а значить про майбутнє покоління.

— Чи не виникає бажання повністю віддатися школі, роботі з дітьми?

— Якщо чесно сказати — так, але за нормальної зарплати. Сьогодні я змушений працювати на двох роботах, адже у мене сім’я, двоє маленьких дітей. Багато моїх знайомих, попрацювавши трохи у школі, також змушені були шукати роботу з більшою зарплатою.

— Яка Ваша думка, як учителя історії, про нинішні події в Україні і освіті зокрема?

— Думка суперечлива. Державна влада зовсім відмежована від народу. Окрім того, історія трактується не так, як потрібно, іноді доходить до значних протиріч: то Помаранчеву революцію включили до програми, то викинули. Звичайно, ми готові перебудуватися, а от дітям — складніше. Вчителю потрібно уміти донести дітям правду, намагатися об’єктивно оцінювати ситуацію. Але часто трактування історичних подій у підручниках таке, яке потрібне владі. Підручники перенасичені інформацією і датами, і, як результат, діти нічого не знають. Якщо дитина нічим не цікавиться або сприймає тільки те, що подасть учитель і що написано у підручнику, тоді їй простіше. Але коли учень цікавиться історією, то він одне прочитає у підручнику, інше — почує в новинах, від учителя, дізнається з інших джерел, і у підсумку — не може розібратися у потоці великої кількості інформації, йому важко сформувати особисті погляди на історичні події.

Прикро, що Дмитро Табачник більше політик, ніж міністр освіти. Якби він менше займався політикою, а більше освітою, то, можливо, був би й толк. На мою думку, політика і освіта — несумісні речі. Бо те, що робиться нині в освіті, часто просто обурює.

— Яке Ваше життєве кредо?

— Жити, розвиватися, приносити користь людям на будь-якій роботі.

i-visti.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa