bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Кого ми шануємо
15.03.2012

Взятися за перо мене змусила стаття Лариси Мацюк «Доки будемо вшановувати катів?» Справді, прикро, що у міської та районної влади немає волі на те, щоб радикально змінити назви вулиць, викинувши на смітник історії імена катів українського народу. Бо ж хіба питала радянська влада у мешканців Борисполя, чиїми іменами називати вулиці? Тож і повторюємо ми щоденно, ніби на аутотренінгу, імена катів: Мануїльського, Воровського, Дзержинського, Фрунзе, Кірова, Ворошилова, Калініна, Котовського, Леніна…

На мій погляд, найбільша наша біда — у небажанні багатьох людей вивчати правдиву історії України, щоб відділяти зерно від полови. Тільки знання правди допоможе нам розрізнити, хто ж наші герої, а хто — вороги. Хочу навести кілька прикладів.

Єврей Дмитро Мануїльський, іменем якого названо вулицю у Борисполі, — один з провідників сталінської політики терору, виступав ідеологом і керівником кампанії боротьби проти «українського буржуазного націоналізму», розгорнув широкомасштабну акцію по переслідуванню й цькуванню української інтелігенції, зокрема найвідоміших тогочасних письменників Олександра Довженка, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Юрія Яновськго, історика Івана Крип’якевича та інших.

Вацлав Воровський — російський революціонер польського походження — один з головних ініціаторів переслідувань православної церкви. В Україні ніколи не був!

Клим Ворошилов — сталінський маршал-«опричник», який мав українське походження (справжнє прізвище Ворошило). Його підпис стоїть на справах багатьох тисяч розстріляних українців. І це не заважає існуванню його «іменних» вулиць і монументів «герою».

Є у Борисполі і вулиця Калініна. Хто ж він? Михайло Калінін, якого називали «всесоюзним старостою», у 1932 році підписав «Закон про п’ять колосків», ініціатором якого був Йосип Сталін. Згідно із цим законом, було розстріляно і вивезено до Сибіру десятки тисяч селян, які помирали від голоду. Підписи Калініна стоять під законами про розкуркулення, про хлібозаготівлі, депортації, репресії щодо родичів «ворогів народу». Калінін неодноразово відвідував Україну, де налагоджував збирання коштів і продовольства для голодуючого населення неврожайних регіонів Росії, після чого мешканці українських губерній потерпали від нестачі харчів ще більше. 1931 року власноручно затвердив постанову про перейменування м. Твер у м. Калінін (нині знову м. Твер, Росія). Підтримав насильницьку колективізацію сільського господарства. 1934 року за його підписом був оприлюднений указ про створення позасудових органів («особых совещаний»), що стали складовою частиною механізму політичних репресій у кривавій імперії. Про особу Калініна красномовно свідчить такий випадок із його життя: 25 жовтня 1938 року органи НКВС арештували його дружину Катерину (дівоче прізвище — Лорберг) за звинуваченням в антирадянській діяльності та зв’язках із троцькістами. Ніяких кроків до визволення Катерини, з якою він був одружений з 1905 року і мав 5 дітей, він не зробив, і 25 квітня 1939 її засудили на 15 років таборів.

Фелікс Едмундович Дзержинський на прізвисько Залізний Фелікс, партійне псевдо Яцек — радянський засновник ВЧК, один з організаторів «червоного терору», один з винахідників концтаборів, чим скористалися німецькі нацисти.

Звичайно, у Борисполі є вулиці Франка і Шевченка, Глібова і Коцюбинського, Сковороди і Гоголя. Але, здається, у нашому місті більше вулиць названо на честь російських письменників, які не тільки до Борисполя ніякого відношення не мають, але, часто, й до України.

Наприклад, Максим Горький, твори якого і сьогодні вивчаються у школі. А він був першим головою Спілки радянських письменників — передового загону більшовиків. Горький став оспівувачем сталінських планів і «біломорканалів». «Якщо ворог не здається — його знищують,» — слова із спадщини письменника.

Хочеться ще раз сказати про Володимира Леніна, пам’ятник якому красується у нашому місті. Так і хочеться вигукнути: «Ганьба!» Доки ж буде стояти символ більшовицької інтервенції в Україну, символ знищення мільйонів наших співвітчизників?!

Лідер російських більшовиків в Україні ніколи не був, української мови не знав… Проте українське національне питання цікавило протягом усієї політичної діяльності «вождя трудящих». Виступав проти української окремішності; за свідченням очевидців, згоден був би на створення окремої литовської чи єврейської соціал-демократичної партії, але створення окремої української партії вважав неприпустимим. Ленін вважав питання контролю над Україною, над її хлібом і донбаським вугіллям питанням життя і смерті більшовицької революції. З цих міркувань Ленін видав 3 грудня 1917 року «Маніфест до українського народу» з ультимативними вимогами до Української Центральної Ради та організував більшовицьку інтервенцію в Україну взимку 1917-18 року. Безпосередньо винний в організації голоду 1921-22 років в Україні, видавши наказ насильно вилучати і вивозити хліб з України.

То хто ж наші герої? З кого брати приклад нашим дітям?! Невже в Україні, і Борисполі зокрема, немає імен героїв, історичних подій, які варті вшанування?

За матеріалами i-visti.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa