bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Українська годувальниця потрапить до Червоної книги
15.06.2012

Споживання молока однією особою в Україні становить 204 кг на рік при нормі здорового харчування 380 кг. Але скільки ж його можна випити при таких цінах, що продовжують рости? Вже зараз і на базарі, і в магазині ціна за літр складає сім – дев’ять гривень. Тенденція зовсім невтішна. Корови в українському селі приречені на вимирання через інтереси великих корпорацій та бездіяльність влади, якій немає діла до звичайної людини – як господаря, так і покупця.

Ще десять років тому, проїжджаючи селом, часто можна було потрапити в «пробку» з корів — їх вели з пасовищ додому. А зараз? Корови в чудовій аграрній Україні наче потрапили до Червоної книги.

Ще торік уряд обіцяв тваринникам на розвиток молочного виробництва бюджетну дотацію. За реалізацію одного кілограма молока держава мала доплачувати сільгосппідприємствам 35 копійок, фізичним особам — 30. Спеціальна бюджетна дотація передбачалась за поголів’я телиць, закуплених у населення для вирощування, — до семи гривень за 1 кг живої ваги. Однак жодної постанови не було виконано.

22 травня цього року Верховна Рада прийняла за основу законопроект про внесення змін до ст.3 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо регулювання закупівельних цін на молоко. Передбачено включити молоко до видів сільгосппродукції, які є об’єктами державного цінового регулювання. Планується встановити, що підприємства оптової й роздрібної торгівлі, а також переробні проводять розрахунки з постачальниками у строк не більше семи банківських днів з дня отримання продукції (зараз — з дня отримання виручки від реалізації).

Головний спеціаліст по тваринництву Управління агропромислового розвитку Бориспільської райдержадміністрації Микола Бердник розповів про ситуацію у Бориспільському районі:

— Більше двадцяти років тому у нашому районі було на 100 га угідь 60-80 голів великої рогатої худоби разом з молодняком. У кожного господарства була кормова група, а корови давали органічні добрива — це був добре налагоджений механізм комплексного ведення господарства. А зараз чисельність корів значно скоротилася, ґрунти виснажуються. Різко скоротилась кількість корів в індивідуальному секторі.

Нещодавно вийшла постанова Кабінету міністрів, згідно з якою, щоб спонукати людей до вирощування тварин, держава має виплачувати господарю, який утримує корову, до 750 гривень кожні три місяці на голову молодняка. Фінансуватися це має з місцевих бюджетів. Вже розіслані програми, поінформовані депутати й сільські ради, які мають поширити новину серед населення. Щоб отримати дотацію, не потрібно багато документів. Перш за все, теля має бути проідентифіковане. Потрібно написати заяву й додати копії паспорта й ідентифікаційного коду. Проте, наскільки відомо, ще жоден селянин такої дотації не отримав.

На Бориспільщині у населення зараз близько 1000 корів, причому дуже мала частка молодняка (20%). Тримати корову людині зараз невигідно. Головною проблемою є відсутність місць для випасання. Вся земля вже розпайована й роздана. У Бориспільському районі відсутні молокопереробні комплекси й немає офіційної закупівлі молока. Найближчі до нас — Яготинський маслопереробний завод та підприємство «ВіммБілльДанн» у Вишневому.

Закупівельна ціна молока в населення зараз складає близько трьох гривень за літр. А в супермаркеті воно коштує вісім. Ясно, що різниця не повинна бути такою великою. Тож ті, в кого є така можливість, стараються продати молоко на базарі, тим більш, у багатьох є постійні покупці. Люди хочуть справжнього домашнього молока без хімікатів.

У зв’язку з посиленням вимог до якості молока, щоб знизити кількість бактерій, зараз використовуються прилади автоматизованого надою — щоб виключити контакт з повітрям. Для підприємця, який купить такий апарат, теж передбачена часткова компенсація до 5000 гривень. Але жодної заявки ми ще не отримали.

Перспективною формою функціонування є сімейні ферми — такими вважаються господарства, де є три й більше корови. Для стимулювання сімейних ферм теж передбачені дотації — до десяти тисяч гривень на корову.

Мешканка села Сошників:

— У нас у сім’ї колись було чотири корови. Минулого року залишилась одна. Зараз у неї народилась теличка. У селі ніхто не вникає в усі ці постанови Кабінету міністрів і ніхто не чекає якоїсь допомоги згори. Кількість корів у селі значно зменшилась. Наприклад, у нас на вулиці зараз 25 корів, хоча недавно було до 70. Тримати корову зараз нелегко. Потрібно її десь випасати, заготовити сіна на зиму – а це значить накосити, зібрати й сховати. Та й люди були здоровіші – були сили тримати кілька корів, а зараз й одну важку. На селі купити гарну корову непросто, і вона добре ціниться. Коштує близько десяти тисяч гривень. Тож вигідніше вигодувати теличку.

На селі й у наш час корова залишається годувальницею, як це було споконвіку. От спробуйте візьміть п’ятдесят гривень, підіть на базар купити сиру. Кілограм візьмете – й то невідомо, якого. А в кого діти – без корови взагалі не обійтись.
Довідка

За період з 1990 по 2010 рік чисельність корів в Україні зменшилась з 8,4 до 2,6 млн голів, а виробництво молока впало з 24,5 до 11,1 млн. тонн. Протягом 2011 року чисельність корів також зменшилась на 50 тисяч голів, а загальне виробництво молока зменшилося ще на 163,7 тисяч тонн. За перший квартал 2012 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року в усіх господарствах тенденція до зменшення поголів’я корів продовжилась — їх поменшало ще на 34,9 тисяч голів.

За матеріалами i-visti.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa