bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Бориспіль : Тетяна Косцевич говорить про мистецтво, стан культури в країні
28.01.2013

Вона працює викладачем образотворчого мистецтва музичної школи села Щасливого. Тетяна Косцевич говорить про мистецтво, стан культури в країні та про необхідність читати своїй дитині казки.

…Мистецькі школи

Музичні школи змушені виживати. Держава дає дотації на зарплату вчителям, але матеріальної допомоги на обладнання й інше немає.

Після пожежі, що сталася восени, відбудовували школу гуртом сільська рада, батьки, спонсори й учителі. Наступного після пожежі дня відбулися збори. А назавтра зранку ті, хто міг, прийшли працювати в робочому одязі. Тобто ця неприємність згуртувала нас і показала, на що ми здатні разом.

Всі мистецькі школи в Україні в однаковому стані. Я не знаю офіційної статистики, але в Києві багато з них вже закрились, і це насправді злочин, бо робиться все для припинення їх діяльності. Держава мала б опікуватись хоч тими школами, що вижили, бо це — майбутнє. Вкладати у дітей — значить забезпечити собі щасливу старість.

Навіть якщо у вчителя маленька зарплата, то має бути можливість реалізувати себе, можливість творити. За таких умов у людини будуть сили працювати. Мені пощастило, умови творити є, і «творчий котел» у нас кипить, постійно щось відбувається. Діти приходять сюди і можуть спілкуватися, вони відпочивають.

…Щасливе дитинство

Коли я була малою, існувало безліч гуртків. Ми пробували все: гімнастику, в’язання, плавання. Ми шукали себе, постійно були чимось зайняті. І це не тільки я, а й усі мої подруги так жили. Ходили до бібліотеки, брали там книги авоськами. Всі ці гуртки, куди ми ходили, були безкоштовними. Оце було справжнє дитинство. Так, я знаю історію, в ній було багато трагедій і страшного, але особисто в мене дитинство було щасливим.

…Однодумців

Є така мрія — наша школа збере фонд своїх робіт і вийде на рівень столичних музеїв. Але тут теж не все так просто. Кілька років тому я дізнавалася, як зробити виставку дитячих робіт у Музеї літератури. Нам сказали, що це буде коштувати 350 гривень на добу. Тобто десять днів — це три з половиною тисячі. Зарплата у мене тоді була тисяча, а ще роботи потрібно оформити. Ясно, що нам це не по кишені. Скрізь гроші – і це вбиває морально. Виявляється, що, крім дітей та їхніх батьків, це нікому не потрібно.

Але буває і навпаки. Місяць експонувались наші роботи в Парламентській бібліотеці. Не можна сидіти на місці, потрібно спілкуватися й шукати. Світлана Муштенко з Музею театрального, музичного та кіномистецтва України дала нам змогу півтора місяця безкоштовно демонструвати дитячі роботи в центрі Києва. Адміністрація та колектив музею теж вболівають за наших дітей. Отак у боротьбі за них з’являються однодумці, люди, які однаково бачать і розуміють теперішню ситуацію. В молодості я не розуміла вислову «битися, як риба об лід» — це прийшло з часом.

…Фундамент культури

Музичні й мистецькі школи — ті, що несуть класичну академічну освіту, є фундаментом нашої культури. Їх треба всіма силами зберегти, бо інакше втратимо те, що зараз і так руйнується на очах.

Вихованці таких шкіл отримують своєрідне «зчеплення» гарного смаку. В них виробляється імунітет до того засилля вульгарності й непристойності, що панують зараз у так званому шоу-бізнесі, на телебаченні, в рекламі. Діти на цьому ростуть і живуть цим, вбираючи в себе щодня.

Класичне мистецтво дає шанс вирости морально стійким. У такої людини буде право вибору: що дивитись, що слухати, ким бути. Інакше вибору немає, дитина думає, що так і має бути, сприймає те, що бачить, за норму. Речі, що їх зараз показують по телебаченню, показувати взагалі не можна.

…Щасливську школу

У цьому році школі виповнюється сорок років. Свого часу вона стала першою в Київській області й однією з перших в Україні сільською музичною школою. У 1991 році відкрився художній клас, а ще через два роки — ткацтва й вишивки. Тепер у нас представлено музичне, художнє й декоративно-ужиткове академічне мистецтво.

Як в усіх класичних школах, є перевідні й випускні екзамени, а діти отримують диплом з музичної чи художньої освіти. Є філіали нашої школи в кількох селах Бориспільського району.

Наші учні беруть участь та перемагають у всеукраїнських та міжнародних музичних і художніх конкурсах.

…Приватні школи

Приватні школи мистецтв — це дуже добре, у них найкращі вчителі й відповідна матеріальна база, але це доступно не для всіх. Саме тому державні треба берегти, як зіницю ока, сюди можуть ходити ті діти, в батьків яких немає змоги платити.

…Класичну музику

На заняттях я намагаюся емоційно зарядити дітей. Часом, коли дитина приходить втомлена, це буває важко. Часто в якості фону у нас звучить класична музика, наприклад, Чайковський чи Бах, спеціально адаптовані для дітей. Цікаво, що проти класики ніхто з дітей ніколи не проти, її просто не помічають, в той час як така музика гармонізує простір. Другий концерт Рахманінова взагалі може грати цілий день по колу. В дітей можна вкладати зернята, і від того, що ми в них вкладемо, залежить їхнє і наше майбутнє.

На заняттях ми вчимо композицію, малюємо натюрморти. Змальовування немає — це в нас заборонено. Кожен бачить по-своєму й так повинен малювати. Вже пізніше, коли є певний рівень, можна копіювати якийсь шедевр.

…Комп’ютерну залежність

Зараз часто можна спостерігати залежність від комп’ютера і комп’ютерних ігор. Психологи порівняли нарко- і комп’ютерну залежності, і за всіма параметрами, окрім хімічного, вони співпали. Вдумайтесь у це. Причому не завжди це має бути справжній комп’ютер. Мобільні ігри й Інтернет у телефонах теж постійно перебувають в дитини в руках. Від усього цього страждають пам’ять та інтелект, гальмується розвиток дитини, виникають проблеми з образним мисленням.

Якщо людина про щось читає, вона собі це уявляє, фантазує, і так розвивається її образне мислення. Зараз діти не можуть згадати, яку останню книгу прочитали, а коли й читають, то нічого не уявляють.

Звичайно, є батьки, які не віддають дитину до школи у шість років, які уважно обирають школу і вчителів, займаються з дитиною і проводять разом час. Але таких мало. Здебільшого діти ростуть недоласкані, недолюблені своїми батьками, це все їм замінив комп’ютер.

…Відсутність уяви

Проблема в тому, що діти бачать комп’ютерні образи, ними живуть і їх же малюють. Вони зараз не можуть намалювати звичайного зайчика.

Ще одна проблема — діти не знають казок. Батьки їм не читають. Цей відрив батьків від дітей постійно збільшується, бо вони змушені ще більше працювати, щоб заробити гроші. Якось у нас було домашнє завдання — прочитати з дитиною «Чіполіно» за тиждень. Лише двоє прочитали. Інші включили дитині мультик. Тоді діти малювали буквально те, що побачили, а не образ, створений їх уявою.

Це надзвичайна річ — лягти з сином чи донькою разом на одній подушці ввечері, відкрити книжечку, почитати, обговорити. Це вкрай важливо. Страшно, що втрачено це спілкування дитини з татом і мамою.

…Мрію

Наша мрія — добудувати до школи нові приміщення чи збудувати нову. Якщо пофантазувати, то я уявляю її в стилі київських будинків кінця 19 століття. Бо навіть за фасадом має бути зрозуміло, що це культурний центр. Всередині там мають бути музичні й танцювальні зали, картинна галерея, музейні зали, зали для живопису, малювання, скульптури. Звичайно, щоб дотримувались спеціальні вимоги для кожного виду діяльності. Хочеться, щоб школа була культурним центром, який притягує й гуртує навколо себе.

…Добре, де ми є

Зараз ми всі винні в тому, що відбувається. Отець Трохим з Миколаївського храму, що будується в Щасливому, каже: «Не треба казати «добре там, де нас немає», а давайте робити добре там, де ми є». Я з ним абсолютно згодна.

За матеріалами i-visti.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa