bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Бориспіль : Медогляди у дітей: невтішні реалії
24.08.2013

Заступник головного лікаря Бориспільської ЦРЛ по дитинству та пологовій підготовці Марія Кирилюк, у зв’язку з наближенням нового навчального року, розповіла кореспонденту «Вістей» про новації щодо обов’язкових медичних оглядів у дітей.

— Маріє Олександрівно, наскільки сьогодні змінився контроль держави за здоров’ям школярів?

— Раніше ми створювали бригади, які виїжджали в школи, і там оглядали дітей. Однак зараз огляди відбуваються на базі лікувально-профілактичних закладів. У Борисполі це колишня дитяча поліклініка, а нині, у зв’язку з реформуванням, це вже Амбулаторія загальної практики сімейної медицини. У перехідних класах огляди проводить бригада спеціалістів, а в решти — лікарі загальної практики і медицини. Якщо дитина здорова, відразу ж передаємо відповідну довідку у школу, якщо ж виявляється якась патологія, даємо рекомендації щодо дообстеження, нерідко направляємо в обласну лікарню чи «Охматдит». А от щодо нововведень у контролі, то огляд дітей зараз має відбуватися лише в присутності батьків.

— А для чого це необхідно?

— Це дуже правильно, тому що дитина першого, другого чи навіть і сьомого класів не завжди розкаже про всі свої скарги. Присутність же мами, яка більш уважна і відповідальна за здоров’я своєї дитини, зробить цю бесіду не формальною, а справді інформативною, а, отже, дієвою. Однак, батьки, які з ранку до ночі зайняті зароблянням хліба насущного, сюди не так вже й рвуться. Нерідко просто передають записку з дозволом проводити огляд без їхньої присутності. У процентному співвідношенні, у перший рік присутність батьків склала десь 10%, наступний — 25-30%, а зараз сягає і 50%.

— Скільки часу відведено на огляд? Цього справді достатньо?

— У Китаї, наприклад, аби лікар мав можливість поспілкуватися з мамою і дитиною, такий прийом триває три години. У нас же огляд відбувається за сім чи дев’ять хвилин, однак лікарі стараються, виносять рекомендації і навіть запобігають серйозним захворюванням. Лікар за зміну повинен приймати 15 осіб, а він приймає 60, а крім, того, є іще 3-5 обов’язкових виклики, то якісно робити огляд поки що не вдається. Якщо хочемо займатися здоров’ям дітей, то треба вкладати кошти. Отже, якщо ми хочемо проводити профогляди якісно, то для таких лікарів треба виділяти окремі ставки. Крім того, нерідко трапляються термінові виклики в стаціонар, і ми змушені знімати з прийому фахівця взагалі. Ми не можемо, хоча і мусимо, поєднувати його прийом хворих дітей і тих, що чекають на профогляд. Звідси нервозність для всіх. І в цьому складність. Про штатний розпис лікарів саме для профоглядів сьогодні на рівні України взагалі не йдеться.

Половина українських дітей — хворі

— Як оцінюєте здоров’я дітей Борисполя і району загалом, згідно із звітністю цих обов’язкових щорічних медоглядів?

— Оскільки 2013-й рік ще не закінчився, можемо говорити лише за 2012-й. Згідно з минулорічною звітністю, хворих дітей у нас дуже багато — половина. В місті на диспансерному огляді їх знаходиться 52 % , а в селі — 62%. Ми кричимо суспільству, що здоров’я дітей з віком слабшає. Тобто, якщо у перший клас діти приходять здоровими, то вже десь до дев’ятого такими залишаються хіба 25-30% з них.

— Які захворювання найпоширеніші серед наших дітей?

— Минулого року на першому місці були хвороби кістково-м’язової системи — 37% від усіх захворювань. На другому — хвороби органів дихання (22%). Далі ідуть хвороби ока (13%), потім — хвороби органів травлення (8,9%). І на п’ятому місці — хвороби ендокринної системи (6,4).

— Чому, цікаво, саме хвороби кістково-м’язової системи очолили список?

— По-перше, через комп’ютерне засилля діти зараз ведуть малорухливий спосіб життя. По-друге, якщо раніше парти були так званої «сходинкової системи», тобто від найвищих до нижчих, то сьогодні всі вони «кабінетної системи» — абсолютно однакові по висоті. По-третє, фізично діти абсолютно не займаються ні вдома, ні у школі. Я пам’ятаю, коли сама була школяркою, то навчання завжди починали із загальної зарядки, та й окремо фізкультурою ми займалися дуже серйозно. Пригадую, були повністю оснащені і укомплектовані спортзали, а взимку всім видавали лижі... Нині цього немає. Та і від самого фізичного виховання як дисципліни чимало звільнених. Самі ж батьки хочуть, аби їхніх дітей не обтяжували, бо в багатьох з них скарги на погане самопочуття на цій дисципліні. Ну, а як вони почуватимуться, вони ж геть нетреновані! От пробігли двадцять метрів і вже хапаються за печінку, в іншого серце болить, ще в когось з’явилася віддишка. В результаті, чи не половина сидить на лавках, грається мобільними, і жодного фізичного навантаження їхній організм не отримує.

От і зростає рівень гіподинамії, сколіозів, плоскостопості і багато чого іще...

— По телебаченню анонсували дослідження щодо вживання алкоголю і наркотичних речовин дітьми та їхніми батьками. Прокоментуйте, будь ласка, необхідність цього дослідження для Бориспільського району.

— Справді, з цього року, крім обов’язкових медичних оглядів, ми повинні проводити і таке дослідження (також за присутності дорослих), видаючи потім окрему довідку на дитину. Так, залежно від віку кожного школяра, на чотирьох аркушах пропонуються запитання щодо ставлення, можливості чи власне факту вживання дитиною і її батьками алкоголю чи наркотиків. Взагалі, ідея ця правильна, але ж вона повинна мати і матеріальне підгрунтя. Ми реагуємо на цей наказ МОЗ, частину таких анкет та довідок уже закупили, і трохи навіть устигли видати. Однак на потрібну кількість у нас грошей зараз немає, а паперів же потрібно для одинадцяти тисяч школярів...

Експертна позиція

Марія КИРИЛЮК:

«Сьогодні у школі на всіх вікнах стоять дуже красиві квіти, ошатні штори чи навіть жалюзі також є скрізь, але насправді все це надзвичайно знижує рівень освітлення класу. На вікнах взагалі нічого не повинно бути.»

Рекомендація

Якщо з якихось причин дитина не потрапила на обов’язковий щорічний огляд зі своїм класом, батьки можуть її привести в будь-який інший день упродовж року. Фахівці зауважують, найкраще підходить літній період, коли кількість хворих різко зменшується у зв’язку з їхнім масовим від’їздом на оздоровлення. Зверніть увагу, що потрапити на прийом до лікаря загальної практики саме на другій зміні легше. Тоді, у порівнянні з вранішніми годинами прийому у спеціалістів, коли огляду чекають діти саме з гострими захворюваннями, під кабінетами стає практично порожньо.

Новини Лівобережжя

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa