bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міські оголошення Робота в місті Міський форум Фотогалерея
          Знайомство з містом
Про місто
Історія міста
Герб та прапор
Визначні дати
Міста-партнери
          Міська громада
Політичні партії
Громадські організації
Релігійні громади
Видатні земляки
Мас-медіа
          Гуманітарна сфера
Освіта та навчання
Охорона здоров’я
Культура та дозвілля
Історичні пам’ятки
Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація Міський голова
Соціальний захист
Комунальні служби
Правоохоронні установи
Працевлаштування

Економіка міста
Стан економіки
Міський бюджет
План соціально-
економічного розвитку

Інвестиційний паспорт міста
Підприємства міста

Підприємництво Прийняті рішення
Інформація для підприємців

Загрузка...


Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

Бориспіль: Сигналізація для Леніна: необхідність чи піар?
24.01.2014

Ленінська тема в ракурсі нинішніх подій для українців вже давно пропахла нафталіном. Але доля пам’ятника одіозному лідеру комуністів, що ще зберігся в Борисполі, продовжує привертати до себе надмірну увагу навіть загальноукраїнських каналів. Так, розголосу набула інформація про прагнення комуністів міста посилено охороняти цементну постать свого вождя сигналізацією. Наскільки обґрунтоване таке бажання ленінців і чи не продиктоване воно потребою сьогоднішніх комуністів додатково пропіаритися у такий спосіб? І чи не варто по-хрущовському, але остаточно «розвінчати культ особистості?» Тижневик намагався відповісти на ці питання.
 
Анатолій Пасічний: «сигналізуватиму» за 100 грн» 
 
Найбільше долею пам’ятника стривожений депутат міської ради Анатолій Пасічний.  
 
Ми зустрілися з Анатолієм Костянтиновичем і поговорили про радянське минуле, сучасних хуліганів і навіть відвідали багатостраждальну історичну пам’ятку. Зробили символічний фотознімок на згадку, аж раптом знесуть Леніна не сьогодні—завтра.. Будучи комуністом, він спростовує будь-які закиди щодо піару. Каже що всі його дії викликані виключно турботою про пам’ятник, як елемент історії.
— Я вступив у Компартію в 1969 році, — розповідає Анатолій Пасічний. — Завжди був у партії, вірив в її ідеї. Не люблю, коли бігають із партії в партію, бо це зрада. 
— Ви буваєте за кордоном. Нещодавно повернулися із Штатів. Чи не змінилися Ваші комуністичні переконання, політичні погляди? 
— Переконання не змінилися. Ми були на правильному шляху, коли будували СРСР. Нам часу не вистачило. А до Леніна я ставлюсь, як до вождя світового пролетаріату. 
—Хто відповідальний за збереження монументу?
—Я пропонував меру віддати пам’ятник на баланс міськкому Компартії. Нам відмовили, і ми більше не зверталися. Зараз пам’ятник В.Леніну на балансі комунгоспу. І нам кажуть так: «Це ваш ідеал, ви його зберігайте». На мою думку, якщо є влада в місті, то вона повинна слідкувати за всіма об’єктами. Ми — комуністи, у свою чергу, купили та встановили камеру відеоспостереження за 6 тисяч гривень. А коли в грудні 2013 року пам’ятник двічі облили зеленкою, міліція не знайшла винних, хоча відеокамери працювали. 
—За які кошти буде утримуватися охоронна система?
— Я розумію, що міський бюджет не платитиме за це гроші. Ми за власний кошт будемо утримувати сигналізацію. Якщо скажуть 100 гривень у місяць на охорону пам’ятника, то я зможу заплатити власні гроші. 
 
Після розмови «Вісті» запропонували Анатолію Пасічному особисто перевірити загальний стан пам’ятника та оцінити рівень його пошкодження. Щоправда, після побаченого головний комуніст міста, вочевидь, зажурився: 
«Губи і ніс побиті. Бачу, вже в січні з’явилися нові подряпини. У грудні — зеленкою обливали… Пам’ятник Леніну в незадовільному стані, але ремонт будемо робити восени. Напишу депутатський запит міському голові А.С.Федорчуку. Пам’ятник не для того, щоб знущалися. Ми встановимо сигналізацію і запросимо вас на відкриття». 
 
Довідка
 
• Пам’ятник В.Леніну в Борисполі був встановлений за часів СРСР у центрі міста. Згодом його почали сприймали, як елемент інтер’єру, зараз — як залишок комунізму, і два роки тому перенесли постать у тихе місце на вул. Радянську. На цементне творіння не раз здійснювали напад невідомі. Сліди вандалізму ліквідовували комуністи за власний кошт. Міліції жодного разу так і не вдалося знайти негідників. Тепер бажання зберегти значимість Радянського Союзу та власний вплив в цілому на громадськість, що цілком зрозуміло, наштовхує комуністів на думки, як зберегти постать Леніна. Спочатку в Борисполі встановили відеокамери, потім спільними із правоохоронцями зусиллями активізували біля монументу патрулювання ППС та ДАІ. І ось, нарешті, планують оснастити «вождя пролетаріату» сигналізацією! 
 
• «Із 16 відеокамер у Борисполі лише 4 — інфрачервоні, які дають якісне зображення навіть вночі. Вони дорогі. Щоб купити та встановити, потрібно 260 тис. грн за 4 екземпляри», — повідомила прес-офіцер Бориспільського МВ Світлана Коломієць. «У випадку замаху на пам’ятник В.Леніну камери зафіксували, що особа кинула флакончик і втекла.  Вранці побачили, що пам’ятник облили зеленкою. Порушника не знайдено, бо нечіткий відеозапис», — зазначила Світлана Коломієць.
Історики стверджують
Різноманітність суджень людей про постать Леніна як «вождя пролетаріату» пояснюється неоднозначністю оцінки його ролі в становленні тоталітарної держави під назвою СРСР. Однак засоби досягнення мети Леніна однозначно не можна назвати гуманними, особливо по відношенню до українців. Ось один з епізодів далекого 1917 року, коли усе починалося, підтверджений документально. Слово історику Василю Галатенку.
—Весною 1917 року розвалилась Російська імперія, — розповідає Василь Іванович. — Скориставшись ситуацією, Україна проголосила спочатку свою автономію, а згодом і повну державну незалежність. Ленін, який на той час очолював уряд більшовицької Росії, послав на Київ багатотисячне військо Михайла Муравйова, яке після триденної облоги та масованого артилерійського обстрілу 26 січня 1918 року захопило місто і вчинило в ньому кривавий погром. Ось як бравий «полководець» відрапортував Леніну про свої «подвиги» (мовою оригіналу): «Сообщаю, дорогой Владимир Ильич, что порядок в Киеве восстановлен… Я приказал артиллерии бить по высотным и богатым дворцам, по церквям и попам… Я сжег большой дом Грушевского, и он на протяжении трех суток пылал ярким пламенем…»
 
Василь Галатенко також зупинився на свідченнях Сергія Мельгунова, російського історика, автора всесвітньовідомої книги «Червоний терор в Росії», який наводить наступний опис так званих «людських боєнь» у Києві: «Вся ... підлога великого гаража була вже залита кров’ю, що стояла на кілька дюймів, змішана в жахаючу масу з мозком, черепними костями, жмутами волосся й іншими людськими залишками... Стіни були заляпані кров’ю, на них поруч із тисячами дір від куль налипнули частки мозку й шматки шкіри голови... Жолоб у чверть метра ширини й глибини і приблизно в 10 метрів довжини... був на всьому протязі до верху наповнений кров’ю... Поруч із цим місцем жахів у саду того ж будинку лежали наспіх поверхово зариті 127 трупів останньої бойні... у всіх трупів розтрощені черепи...» 
 
Мало хто знає про ленінський документ від 1 травня 1919 року №13666/2, — продовжує історик.— Адресований він Феліксу Дзержинському, який очолював Всеросійську надзвичайну комісію – «каральний меч революції». Його зміст: «...Необходимо как можно быстрее покончить с попами и религией. Попов надлежит арестовывать как контрреволюционеров и саботажников, расстреливать беспощадно и повсеместно. И как можно больше. Церкви подлежат закрытию. Помещения храмов опечатывать и превращать в склады». А коли у 1921 році в країні лютував голод, Володимир Ленін у листі до членів політбюро більшовицької партії писав: «Именно теперь и только теперь, когда в голодных местностях едят людей и на дорогах валяются сотни, если не тысячи трупов, мы можем (и поэтому должны!) провести изъятие церковных ценностей с самой бешеной и беспощадной энергией. И не останавливаясь перед подавлением какого угодно сопротивления. Чем большее число представителей реакционного духовенства и реакционной буржуазии удастся по этому поводу расстрелять...»Вісті
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Сервіс та відпочинок Фінансові установи
Транспорт та зв’язок
Сфера послуг
Громадське харчування
Туризм
Торгівля
Спорт
Театри/Кінотеатри

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa